Kada nuo langų profilių nuimti apsauginę plėvelę?
Apsauginę plėvelę nuo plastikinių langų profilių patariame nuimti užbaigus montavimo darbus. Palikus apsauginę plėvelę ilgesniam laikui, ji gali stipriai prilipti prie profilio. Šį procesą paspartina ir saulės spinduliai.

Kaip prižiūrėti plastikinius langus?

„JOCZ“ gaminami plastikiniai langai reikalauja minimalios priežiūros. Pakanka juos valyti įprastais, plastikiniams langams skirtais valikliais, ir periodiškai sutepti judančius apkaustų elementus.

Plastikinių langų stiklus ir rėmus patartina valyti švelnia, minkšta šluoste, švelnia popierine servetėle, specialia stiklų bei veidrodžių valymui skirta servetėle (kuri tolygiai ir švariai nuvalo stiklo paviršių, nepalikdama dėmių ir vandens pėdsakų) arba kempine, naudojantis stiklų valikliais, tinkančiais ir langų rėmams. Šias priemones galima nusipirkti buitinės chemijos parduotuvių skyriuose. Plastikinių langų priežiūrai negalima naudoti stipraus veikimo valiklių ir valymo miltelių, ypač su kietosiomis dalelėmis, skirtomis paviršių šveitimui, nes jie gali subraižyti plastikinių langų stiklus bei rėmus, o nuo stipraus veikimo valiklių plastikinių langų stiklai ir rėmai gali tapti matiniai. Sunkiau nuvalomas dėmes patariame valyti įprastomis, nuriebinančiomis priemonėmis.

Kaip apsaugoti langų stiklus nuo rasojimo?
Plastikinių langų stiklų rasojimo lengviausia išvengti sistemingai vėdinant patalpas, ypač esant didesniam drėgmės kiekiui, pvz., atsiradus virtuvėje garų nuo viryklės ruošiant maistą (verta naudoti garų surinkėjus). Apskritai siūlome vengti patalpose drėgmės.

Plastikinių langų stiklų rasojimas – tai natūralus fizikos reiškinys, susijęs su garavimu. Garavimas – tai vandens molekulių atsiskyrimas nuo stabilaus kūno (skysčio) ir perėjimas į dujinę būseną. Atvirkštinis garavimui reiškinys – vandens molekulių virtimas iš dujinės būsenos į skystą – yra kondensavimasis. Kai ore yra mažiau vandens molekulių, prasideda garavimas, o kai vandens molekulių yra per daug (drėgnas oras), vyksta kondensavimasis, arba, šiuo atveju – langų stiklų rasojimas.