Kada reikia nuimti apsaugines plėveles nuo langų profilių?

Rekomenduojame nuimti apsaugines plėveles iškart po montavimo darbų. Plėvelė, kuri paliekama ilgesniam laikui, stipriau prilimpa prie plastikinių rėmų. Saulės poveikis pagreitina plėvelės ir profilio sukibimą.

Kaip prižiūrėti langus?

Mūsų gaminamų langų tinkamam veikimui reikalingas minimalus Vartotojo dalyvavimas. Šis minimumas – palaikyti langų švarą, periodiškas langų apkaustų (judančių detalių) sutepimas.

Langus geriausia valyti šluoste arba kempine, naudojant švelnius ploviklius, kuriuos galime įsigyti nespecializuotose prekybos tinkluose. Nenaudokime jokių valymo miltelių ar preparatų, kurių sudėtyje yra šarminių medžiagų.


Kodėl rasoja langai?

Langų rasojimas (kondensatas) yra fizikos reiškinys, susijęs su garavimu. Garavimas yra vandens dalelių atsiskyrimas nuo skysčio ar kietos medžiagos ir perėjimas į dujas, kurių dėka garai tampa oro komponentu.

Vandens garai taip pat susiję su atvirkštiniu reiškiniu, vadinamu kondensacija, t.y. vandens dalelių persikėlimu iš dujų į skystį.

Kai ore vandens dalelių mažiau, vyrauja garavimo procesas, o kai daugiau (per drėgnas oras), susidaro kondensacija.

Tam, kad susidarytų kondensatas, būtina atvėsinti garus ir tai vyksta dėka stiklinių paviršių, kurių temperatūra yra žemesnė už oro temperatūrą.

Lengviausias būdas sumažinti (pašalinti) vandens kondensaciją – vėdinant įleisti į patalpas mažesnio drėgnumo (mažesnio vandens garų kiekio) oro.